Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Briefing prasowy z udziałem Ministra RP w Idzikowicach - Postępy prac w ramach III. etapu modernizacji - 03.07.2020

W dniu 3 lipca 2020 r. w Oddziale Idzikowice miał miejsce Briefing prasowy w związku z przedstawieniem postępów prac przy III etapie rozbudowy zakładu. Briefing poświęcony został prezentacji aktualnych postępów prac budowlanych w trakcie trzeciego etapu modernizacji zakładu i połączony był z zawarciem umów stypendialnych ze szkołami technicznymi z Powiatu Opoczyńskiego: Zespołem Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie i Zespołem Szkół Powiatowych w Drzewicy. Swoją obecnością na spotkaniu zaszczycili przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, na czele z Wiceministrem Aktywów Państwowych, Panem Januszem Kowalskim, Poseł na Sejm RP, Pan Robert Telus, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A. – Pan Marek Chraniuk i Członek Zarządu PKP Intercity S.A. – Pan Adam Laskowski, Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak SP. z o.o., Pan Zbigniew Ciemny, a także przedstawiciele lokalnych władz, na czele ze Starostą Opoczyńskim, Panem Marcinem Baranowskim.

Wszyscy zaproszeni goście zwiedzili teren budowy nowej hali napraw oraz uczestniczyli w podpisaniu umów stypendialnych PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. ze szkołami technicznymi z regionu.

Na spotkaniu pojawiły się także nowe plany utworzenia szkoły resortowej w Powiecie Opoczyńskim, która miałaby na celu kształcenie uczniów w kierunkach kolejowych.

Na koniec Prezes Zarządu Zbigniew Ciemny wręczył Panu Ministrowi Januszowi Kowalskiemu pamiątkowy model lokomotywy EP05-23, dziękując za uczestnictwo w spotkaniu.

Link do całości briefingu dostępny jest na profilu Spółki PKP Intercity w serwisie YouTube.

WIęcej o III etapie rozbudowy Oddziału Idzikowice pisaliśmy we wrzesniu 2019 r. - Rusza III etap rozbudowy PKP Intercity Remtrak Oddział Idzikowice - 13.09.2019

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.