Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
RODO - Informacja
Kontakt
ZGODA

Uroczyste przekazanie pomocy dydaktycznych dla objętych Patronatem szkół technicznych w Opocznie i Drzewicy - 29 listopada 2019 r. - 02.12.2019

W dniu 29 listopada 2019 r. miało miejsce uroczyste przekazanie wyposażenia dydaktycznego dla dwóch szkół w Powiecie Opoczyńskim, które Spółka PKP Intercity Remtrak objęła swoim patronatem w marcu 2019 roku:

  • dla Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie,
  • dla Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy.

W ramach Patronatu nad klasami technicznymi w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy, Spółka zakupiła sprzęt komputerowy i pomoce naukowe najnowszej generacji, w ktorych skład wszedł m.in. symulator nauki jazdy. Uroczystego odbioru sprzętu dydaktycznego dokonał Dyrektor ZSP w Drzewicy, Pan Marian Pisarski.

Dla Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie Spółka zakupiła specjalistyczny panel transformatora - podstawowy system szkoleniowy z dziedziny transformatorów jednofazowych i trójfazowych, umożliwiający przeprowadzanie wielu doświadczeń z dziedziny elektryki i elektroniki. Uroczystego odbioru pomocy naukowych dokonał Dyrektor ZSP im. S. Staszica w Opocznie, Pan Marek Zieliński.

Uroczyste przekazanie sprzętu dla szkół w Drzewicy i Opocznie odbyło się w obecności Starosty Opoczyńskiego – Pana Marcina Baranowskiego, Prezesa Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp z o.o. – Pana Zbigniewa Ciemnego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Opoczyńskiego – Pana Rafała Kądzieli oraz Dyrektora PKP Intercity Remtrak Sp z o.o. Oddział Idzikowice - Pana Jarosława Wolskiego.

Zakupiony sprzęt dydaktyczny dla szkół technicznych stanowi wywiązywanie się Spółki PKP Intercity Remtrak z umów patronackich. Wsparcie dla uczniów szkół technicznych ma na celu pogłębienie ich wiedzy oraz umożliwienie pracy na najnowszych urządzeniach, pozwalających podnieść ich kompetencje i umiejętności. Jak zaznacza Dyrekcja ZSP w Drzewicy, dzięki wsparciu PKP Intercity Remtrak Sp z o.o. w szkole zostało już wyremontowane część pomieszczeń.

To nie koniec wsparcia dla uczniów szkół technicznych objetych patronatem. Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak Sp z o.o. w dniu przekazania poinformował, że w przyszłym roku planuje m.in. utworzenie klas patronackich oraz ufundowanie stypendiów dla uczniów technikum.

 

Poniżej galeria zdjęć z przekazania sprzętu dydaktycznego w Zespole Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie:

 

Poniżej także zdjęcia z przekazania sprzętu dydaktycznego w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy: